Go to Top

וידאו – אלברט ב- Ynet

לא ברור למה, אבל המתקרחים מבינינו שבוחרים בדרך המלאכותית להשבת הבלורית אל הקודקוד זוכים לתגובות מלגלגות ומהווים מקור פורה לבדיחות. אבל אם תשאלו את אלברט, שכבר 40 שנה עוסק במלאכת סידור והדבקת פאות ב"סלון אלברט", הוא יגיד לכם שפאה על הראש – זה הפתרון האמיתי והטרנד העכשווי. ואם בכל זאת לא השתכנעתם, יש גם את פתרון הסוואת הדלדול בעזרת ספריי מיוחד. קרחים מכאן – פרויקט מיוחד

קירחים מכאן ומכאן

את בעיית התקרחות לא חייבים לפתור עם כדורים, תמיסות או ניתוחים. למרות התדמית, שמזמינה להנחתה גיכוחים ובדיחות, רבים פונים אל תעשיית הפאות במטרה להסוות את השטחים החלקים שיצר הטבע.

"כבר יותר מעשר שנים אני נלחם בזה", אמר ד.פ. והציץ במראה מפוחד. את ד' מצאנו ב"סלון אלברט" בחולון, מקום המתמחה בהארכות שיער, שזירות וה"דור החדש" של הפיאות – ה"סקנד סקין". הסקנד סקין עשוי משיער אמיתי, מגיע בגוונים שונים, ואפילו ממקומות שונים בעולם, כדי שיתאים לשיער הטבעי, המשתפל בצדעיים.

אלברט, בעל הסלון, כבר 40 שנה במקצוע. "לפני עשרים שנה אנשים היו מתביישים, היו באים ב'שושו', נכנסים מאחורה", הוא נזכר, "היום אנשים גאים בזה, כבר לא מתביישים".

נוכחותנו בסלון דירבנה את אלברט להעלות בפני פ', שבסך-הכול בא לשמוע חוות-דעת, הצעה מפתה. הוא יעשה לו תחליף שיער "על המקום", לנגד המצלמה. "אני אעשה לך הנחה קטנה, רק 2,900 שקל", לחש אלברט באוזנו של פ'. פ' התלבט, ולבסוף הסכים.

בתוך 30 דקות הצליח אלברט להתאים שבלונת שיער, להדביק לשפן הנסיונות את ה-"סקנד סקין" ולספר אותו, כך שהמראה ייראה טבעי יותר. את ההתחלה, האמצע והסוף, תוכלו לראות בוידאו (בוסף הכתבה)."ניסיתי כבר הכול", אומר ד.פ., בזמן שאלברט הצבעוני מתרוצץ סביבו. בטנו של פנקר מלאה על השתלת שיער שעבר לפני מספר שנים, ושלא הועילה כלל לטענתו. הוא מספר על הבטחות גדולות, על אלפי דולרים שבוזבזו לריק ועל כאבי תופת אחרי הניתוח. הוא ניסה גם את הכדורים, התמיסות ושאר התחליפים. לדבריו – מאומה לא עזר לו.

קשה לו להסביר את הרצון לשיער מלא. כשהוא מספר על התלאות שעבר, הכאב ניכר. הוא מנסה להסביר לנו כמה מוטה יחסם של הסובבים אותו ובעיקר יחסן של הנשים. הוא מדבר גם על סקסיות, על יחסם של הלקוחות במקום העבודה, ובקול אותנטי לגמרי שבא מתוך כאב, מצליח לשכנע.

אפשר גם ללכת על שיטת ההסוואה

מצביאים רבים לאורך ההיסטוריה הבינו שההסוואה היא לעיתים הדרך לניצחון. מי שאינו חפץ למשוח ראשו בתמיסה מדי יום, לבלוע כדור או לשלשל אלפי דולרים לכיסיו של מנתח, יכול להסוות את החורים בתפרחת הראש עם סיבי שיער מזוייפים.

סיבי השיער טעונים בחשמל סטטי ונצמדים לשיער הטבעי. הם יעופו ברוח חזקה וירדו בעיקר במקלחת (למרות שגם הכרית שלכם תספוג את חלקם), אולם אם אתם לא מתכננים בילוי מתחת לזרקורים מרשיעים או מתחת להוריקן, הפתרון יכול להיות אידיאלי. לא מאמינים? ראינו במו עינינו ומצלמתנו שזה עובד.

מספר מותגים קיימים בתחום ההסוואה. המוכר מכולם (והיקר מכולם) הוא הטופיק. תחליף זול יותר הוא ה-HSR, שזה קיצור ל-HairSoReal. מחירו של הטופיק עומד על כ-170 שקל לקופסה של 10 גרם. מחיר התחליף כמעט זהה, אולם לכמות גדולה פי שתיים. הצמדותו של ה-HSR לשיער הטבעי פחות עזה, אולם מומלץ לנסות גם אותו.

קישור לכתבה ב-Ynet: לחץ כאן הכתבה פורסמה ב-Ynet בתאריך 22/02/2007